ÖVRIGT / Speglar / Spegel 10616659
*
nr 1061 6659
Spegel
Rokokostil, 75x34
Utrop:
600 kr
Såld:
250 kr
Sista tid för bud online:
måndag 10 oktober 2016
kl 20:07:58
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
8/10 23:15:31
1
100 kr
10/10 10:56:11
2
200 kr
10/10 11:15:02
3
200 kr
10/10 11:15:02
2
200 kr (Budbetjänt)
10/10 20:02:58
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1061 6659
Spegel
Rokokostil, 75x34
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 250 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 10 oktober 2016 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
8/10 23:15:31 | 1 | 100 kr |
10/10 10:56:11 | 2 | 200 kr |
10/10 11:15:02 | 3 | 200 kr |
10/10 11:15:02 | 2 | 200 kr (Budbetjänt) |
10/10 20:02:58 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53